Centralne zabezpieczenie upływowe typu CZU1–ET


 

Centralne zabezpieczenie upływowe typu CZU1-ET jest urządzeniem kontrolującym rezystancję upływową sieci lub instalacji elektrycznej pod napięciem. Zabezpieczenie typu CZU1-ET poprzez zespół pomiarowy ZL typu ZL1-ET, ZL2-ET lub ZL3-ET przeznaczone jest do kontroli stanu izolacji w sieciach elektroenergetycznych IT (obwodach) jedno, dwu lub trzy fazowych prądu przemiennego o napięciu do 1000V. Zabezpieczenie upływowe typu CZU1-ET może współpracować tylko
z zespołem pomiarowym ZL firmy „ELTECH”. Zespół ZL wykonany jest jako oddzielny zespół do przykręcania na 2 śruby lub na zamówienie mocowany jest na szynę DIN. Zabezpieczenie upływowe CZU1-ET wykonane jest w dwóch wariantach:
1) Moduł wyświetlacza LCD stanu izolacji i blokowania typu MW1-ET podłączony jest przewodem z zabezpieczeniem upływowym CZU1-ET i dostosowany jest jako panel do przykręcenia na płytę czołową.
2) Moduł wyświetlacza MW1-ET jest zamocowany czołowo do obudowy zabezpieczenia upływowego CZU1-ET.

Firma „ELTECH” jest producentem przekaźników przeznaczonych do kontroli działania zabezpieczeń centralno-blokującego i upływowego zabezpieczenia blokującego przy pomocy pojedynczego styku kontrolnego. Przekaźniki wyposażono w układ do przeprowadzenia kontroli sprawności eksploatacyjnej zabezpieczenia, poprzez sztuczne wywołanie uszkodzenia izolacji sieci lub instalacji. Zastosowano układ kontroli podłączenia zabezpieczenia CZU1-ET do przewodu ochronnego PE.

 

Parametry centralnego zabezpieczenia upływowego typu CZU1-ET
Temperatura otoczenia -10°C do + 60°C
Wilgotność względna powietrza do (95)% przy temperaturze 25°C
Maksymalne napięcie kontrolowanej sieci 1000V
Znamionowe napięcie zasilania 24VDC/AC
Napięcie znamionowe izolacji styków wyjściowych 250VAC
Prąd znamionowy styków wyjściowych 8A AC
Wartość rezystancji zadziałania Rz ustawiana w zakresie do 80kΩ
Max. pojemność chronionego obwodu centralnego < 2mF
Stopień  ochrony  obudowy IP 20
Wymiary 45x99x114,5[mm]

Pobierz: Karta katalogowa str 1

Pobierz: Karta katalogowa str 2

Pobierz: Karta katalogowa str 3

Pobierz: Karta katalogowa str 4